Vijećnici upozorili na opasnost rezervoara u naselju Vrbanja Na današnjoj sjednici Općinskog vijeća Bugojno, vijećnik Salih Gurbeta istakao je da rezervoar za vodu u naselju Vrbanja predstavlja ozbiljnu prijetnju obližnjim kućama i sigurnosti građana, budući da je u vrlo lošem stanju. On je predložio proglašenje stanja elementarne nepogode, upozorivši da bi eventualno aktiviranje klizišta moglo mjesecima ostaviti Bugojno bez vodosnabdijevanja. Vijećnica Deala Helez-Bećirović predložila je da vijećnici prekinu sjednicu i na terenu se sami uvjere u stanje rezervoara. Nakon glasanja, vijeće je usvojilo odluku o proglašenju stanja elementarne nepogode. Ubrzo nakon toga, načelnik Edin Mašić i predsjedavajući Općinskog vijeća Igor Vrljić, zajedno s timom geologa i inženjera, obišli su lokaciju kako bi procijenili stanje i utvrdili rizik od daljeg klizišta. Podsjetimo, nedavni zemljotres jačine četiri stepena po Richteru aktivirao je klizište i oštetio izvorište Kruščica, zbog čega će građani Bugojna od večeras ostati bez vode do daljnjeg.
The post U Bugojnu proglašeno stanje elementarne nepogode zbog opasnosti od klizišta appeared first on – Info portal Bugojno.




