21.6 C
Srijeda, 10 kolovoza, 2022

U derbiju začelja ABA 2 lige Sloboda bolja od Sparsa

U okviru 11. kola ABA 2 lige, sinoć je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća OKK Sloboda pobijedila ekipu Sparsa iz Sarajeva rezultatom 77:73 (19:13, 20:26, 21:13, 17:21).

U derbiju začelja Tuzlaci su od početka diktirali tempo i bili su u vodstvu, osim pretkraj poluvremena, kada su gosti prednost domaćih od desetak poena okrenuli u svoju korist 33:37 (19. minuta, Klavžar), prenosi Fena.

Rezultat na poluvremenu je ipak bio u egalu – 39:39, a izabranici trenera Damira Mulaomerovića već u prvom napadu poveli su 42:39 i prednost nisu ispuštali, stalno je povećevajući.

Pogotkom Gegića OKK Sloboda je u 26. minuti imala najveću prednost (57:43), koju su igrači Sparsa do kraja uspjeli tek smanjiti, ali ne i izbjeći deseti poraz u ligi, dok je ovo treći trijumf tuzlanskih košarkaša.

U pobjedničkom sastavu Manjgafić je postigao 21, Gregg 20, a Čampara 11 poena.

U ekipi Sparsa Kamenjaš je ubacio 22, a Vrabac 21 poen.

Na početku utakmice minutom šutnje odata je počast preminulom bivšem košarkašu Sloboda Dite, Nedimu Abdiću (38).