U komšijskom derbiju Radnik čeka Igman/ Kazić: Vjerujem da možemo do trijumfa

Na gradskom stadionu u Hadžićima u okviru 5. kola Prve nogometne lige FBiH igra se komšijski derbi, a u kome će domaći Radnik ugostiti Igman iz Konjica

Biće ovo zanimljiv meč a u kome će oba rivala, osokoljeni pobjedama u prošlom kolu, tražiti nove bodove. Sigurno da  će svih 90 minuta biti borbeno, požrtvovano, kvalitetno odigrano od strane oba rivala i prava je šteta što neće biti prisutni gledaoci, jer sigurno da bi nogometni hram u Hadžićima bio dupke popunjen navijačima oba rivala.

Poslije sjajne predstave i velike pobjede u prošlom kolu protiv GOŠK-a u Gabeli rezultatom 1:2, raspoloženje u domačem taboru je na visokom nivou i svi igrači koji konkurišu za početnih jedanaest: Kovačević, Fejzić, Vladavić, Ljuca, Memić, Konjhodžić, Buljubašić jedva čekaju početak meča, da još jednom potvrde svoj kvalitet i pokažu kako se „gine“ za grb i boje svog kuba i grada.

Šef stručnog štaba Nihad Kazić sa svojim saradnicima cijelu sedmicu uigravao je dobitnu kombinaciju i spremio taktiku, a sa kojom će njegovi izabranici pokušati slaviti novi trijumf. Svi u domaćem taboru respektuju goste, znaju da je to kvalitetan tim koji ima par kvalitetnih igrača: Savinović, Šehić, Alešević, Carvalho, Džafić, Kašić i koji može svakom rivalu parirati, bez obzira gdje se meč igrao.

No, domaćini znaju da i oni vrijede, da mogu svakog rivala nadigrati i ostvariti trijumf i sigurno da će to i pokazati u ovom susretu.

Domaći šef struke Kazić pred  meč nam je rekao sljedeće: ”Sigurno da nas čeka jedan zahtjevan susret, igramo protiv ekipe koja je spoj mladosti i iskustva, znamo da nas čeka borba svih 90 minuta. Ono što me raduje da svi igrači svjesni težine zadatka koji je pred njima i kvaliteta suparnika i znam da će svi koji zaigraju u ovom meču dati svoj maksimum znanja, borbenosti, htijenja, požrtvovanja. Cijenimo naše goste, svjesni smo da imaju kvalitet, ali ja vjerujem da će moji igrači naći način kako da ostvare vrlo bitnu pobjedu za naš klub.”

Piše: Rešad Mamela