U Travniku održana promocija knjige “Maloljetnik na putu smrti” Hasiba Suljića (FOTO)


Večeras je u Centru za kulturu Općine Travnik održana promocija knjige “Maloljetnik na putu smrti” autora Hasiba Suljića, u organizaciji Udruženja Prijatelji Travnika za Srebrenicu.

Knjiga, koja donosi snažnu i emotivnu priču bila je predmet promocije kojoj je prisustvovao veliki broj posjetitelja.

Promociju je vodila profesorica bosanskog jezika Meliha Habibović Herić, koja je govorila o važnosti Suljićevog djela i njegovoj dubokoj poruci.


Uz autora, prisutni su bili i brojni gosti, među kojima su se istakli: Hasreta Muratović, interpretator ilahija i kasida, te Suljo Čakanović, predsjednik pododbora Marša mira, koji je istakao važnost sjećanja na žrtve rata.

Među gostima je bila i majka Saliha, majka Nermina, koji je ubijen tijekom rata.


Nakon promocije knjige, uslijedilo je 15-minutno izvođenje historijskog časa, a sve je završeno u duhovnom i prijateljskom okruženju uz druženje u Vezirovom Dućanu.

Ovaj događaj bio je prilika za zajedničko prisjećanje na stradanja i važnost očuvanja historije, kao i za poticanje na promicanje istine i sjećanja na Srebrenicu i sve žrtve rata.


Objavi oglas za posao
MOŽDA VAS ZANIMA
DRUGI UPRAVO ČITAJU