Ubjedljiv trijumf NK Stupčanica (FOTO)

Avdibašić: Bili smo mnogo bolji

U okviru 14 kola Druge lige FBiH-centar u Vogošći je domaća ekipa FK Mošćanica ugostila najprijatnije iznenađenje jesenjeg dijela prvenstva,sjajnu ekipu NK Stupčanica iz Olova.Po veoma teškom terenu,hladnom i kišnom vremenu, nekih sto pedeset ljubitelja nogometa, vidjeli su dosta dobru utakmicu.

Poslije mnogo bolje igre tokom cijelog meča pobjedu su ostvarili nogometni „pjesnici“ iz Olova koji su na kraju slavili rezultatom 1:3.

Osim tri prekrasna zgoditka, a koje su postigli Omer Avdibašić u 39 i 48 minuti i najbolji strijelac ove lige Fijad Mehanović u 77 minuti,gosti su stvorili još najmanje 4,5 stopostotnih prilika(Karahmetović,Kopić,Čilić,Hadžiabdić,Mehanović) koje nisu realizovali zbog nedostatka koncentracije u završnici akcija, a i golman domaćih Elvard Karačić tri puta je sjajno intervenisao i spasio svoju mrežu.

Šef stručnog štaba gostiju,izuzetni nogometni mag Ahmet Degirmendžić,sjajno je postavio igru svojih izabranika i apsolutno nadmudrio svog kolegu iz tabora domaćih Mirzu Hadžihasanovića.Domaćin je uspio postići počasni zgoditak u sudijskoj nadoknadi iz penala a strijelac je bio Armin Joldo.

Po završetku meča veliko slavlje igrača Stupčanice na travnjaku, ali i ogromna radost na tribinama vjernih navijača,koji su unatoč lošim vremenskim uslovima i u ovom meču u velikom broju bodrili svoje ljubimce.

Dvostruki strijelac Omer Avdibašić koji je bio nezaustavljiv za odbranu Mošćanice,o novom trijumfu Stupčanice,rekao nam je sljedeće:

-Znali smo da će domaćin pokušati od prvog minuta da postavi svoju igru, ali mi smo odigrali ovaj susret na visokom nivou.Cijeli tok bili smo mnogo bolji,ofanzivniji,borbeniji,efikasniji i to je na kraju rezultiralo našom zasluženom pobjedom , a što je uvećalo naš konto za nova tri boda.Iako su uslovi za igru bili gotovo nemogući svaki igrač našeg tima koji je nastupio zaslužuje riječi pohvale za prikazanu igru i ispoljenu borbenost i požrtvovanje.Veliko hvala i našim vjernim navijačima, koji su po izuzetno kišnom i hladnom vremenu bili uz nas svih 90 minuta meča,bodrili nas i nosili do ubjedljivog trijumfa.

ubjedljiv trijumf nk stupčanica (foto) ubjedljiv trijumf nk stupčanica (foto)