Umjesto prvog mjesta, Alcaraz je imao najlošiji niz u karijeri

Carlos Alcaraz je, za razliku od Novaka Đokovića, otvoreno najavio da mu je cilj do kraja ove godine biti na prvom mjestu ATP liste.

Razumljivo za mladog tenisača, pogotovo u situaciji kada nije branio gotovo ništa jer je propustio finale prošle godine, dok je Novak bio u dijametralno suprotnoj situaciji.

No, Španjolac se sada našao u dijametralno suprotnoj situaciji u odnosu na svoje planove. Umjesto prve pozicije, došao je do najgoreg niza poraza u karijeri.

Situacija je još gora nego što se misli, a prvi poraz doživio je u ranoj fazi turnira, kada je izgubio u osmini finala mastersa u Šangaju od Grigora Dimitrova. Potom je uslijedio poraz na startu Pariza od Rusa Romana Safiullina, a danas je bio neuspješan i na startu završnog Mastersa u Torinu gdje ga je porazio Alexander Zverev.

Prethodno je sličan niz imao 2021., druge godine profesionalne karijere, no tada je prvi poraz doživio na Challengeru u Gran Canariji, nakon čega je izgubio u Acapulcu od Zvereva, kao i danas, a zatim i na Mastersu u Miamiju Emilu Rusuvoriju.

www.sportskacentrala.com

Objavi oglas za posao
MOŽDA VAS ZANIMA
DRUGI UPRAVO ČITAJU