UOČI EUROLIGE: Partizan na +40 u Novom Mestu!

Košarkaši Partizana upisali su drugi trijumf u novoj sezoni ABA lige. U drugom kolu slavili su vrlo uvjerljivo protiv Krke (96:56). Digli su ritam u drugom dijelu i definitivno napravili ključnu razliku.

Crno-beli su krenuli u petorci: Avramović, Panter, Naneli, Smailagić i Vukčević. Krkaši su na startu bili u sastavu: Škedelj, Špan, Cerkvenik, Matsura i Hamilton.

Prve poene na utakmici postigao je Tristan Vukčević. Oba puta je bio precizan s bijele točke. Cerkvenik je postigao prve poene za Krku, također iz slobodnih bacanja.

Partizan je u prvim minutama vodio 8:3. Crno-bijeli su zadržali plus, ali su imali i nekoliko grešaka iz igre uz nervozan početak. Izabranici Željka Obradovića vodili su s +5 nakon prve trećine.

Gosti iz Beograda otvorili su drugu četvrtinu trojkom Trifunovića. Serijom 5:0 dolaze do prve dvoznamenkaste prednosti (21:11). U četiri minute igre bilo je 10:2 u korist Partizana, a Krk je bio bez pogodaka za tri. Aktualni prvaci su to iskoristili za stvaranje viška u ovom dijelu igre.

Krka je do poluvremena pokušala što više smanjiti razliku. Podbacili su i Partizan je nakon serije 6:0 došao do +20 (42:22). Nanelli je nakon prvih 20 minuta tricom napravio +23 (45:22). Avramović je bio jedini dvoznamenkasti kod Partizana sa 13 poena. Anđušić i Naneli imali su 7 koševa.

Hamilton ih je u momčadi Krke imao sedam.

Drugo poluvrijeme Partizan otvara serijom 4:0. U ovom razdoblju Krka je bila bodovno učinkovitija, no crno-bijeli su zadržali plus iz druge dionice.

Dozir je postigao prve poene u 4/4. A kreće Partizan mini-serijom bez odgovora rivala 7:0. Proteklo je u ritmu crno-bijelih koji su utakmicu priveli kraju. Tek su dvije minute do kraja uspjeli preskočiti prednost od 40 poena (90:49).

Kod pobjednika najbolji je bio Avramović sa 15 poena. Koprivica je dodao 12, a Dozir poen manje.

U momčadi Krke Hamilton i Cerkvenik imali su po 16 bodova.

Prije nego što u trećem kolu dočeka Cibonu, Partizan će u Euroligi gostovati kod Asvela. Krka ide u Podgoricu na utakmicu protiv Budućnosti.

Krka – Partizan 56:96 (11:16, 11:29, 20:23, 14:28)