UOČI ODLASKA U NBA: Matković na rastanku srušio Borac u Čačku

košarkaši Cedevite Olympie svladali su Borac u Čačku rezultatom 74-65 u 19. kolu regionalne ABA lige.

Ljubljančani su već u prvoj četvrtini stekli prednost od 9 koševa, ali je ona zapravo bila i najveća na utakmici, budući da do samog kraja nije ostvarena dvoznamenkasta razlika.

Domaća momčad uspjela je neutralizirati početnu prednost te u drugoj dionici povesti čak 32-30, no na poluvremenu je slovenska momčad vratila prednost i povela s 39-32, a zatim nije ispuštala zalihu do kraja utakmice. .

Karlo Matković dostojanstveno se oprostio od Cedevite Olimpije uoči odlaska u NBA ligu gdje će igrati za New Orleans Pelicanse. Bio je na pragu double-double učinka s 19 poena.

Jaka Blažić upisao je 18 poena, 6 skokova i 2 asistencije, a Justin Cobbs 10 poena, 6 asistencija i 3 ukradene lopte.

U srpskoj momčadi Frenklin je upisao 15 poena i 8 skokova, Talić poen manje uz 3 asistencije, a Manojlović 12 poena i 4 skoka.

Cedevita Olimpija sada je druga na tabeli sa 13 pobjeda i 6 poraza, a Borac je na 8. mjestu sa skorom 8/11.