Uspješan start Spheropoulosa: Zvezda se mučila, ali ipak pobijedila FMP

U utakmici četvrtog kola ABA lige košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP rezultatom 83:72.

I jedni i drugi dobro su ušli u susret, pogađali su Gedraitis i Nepi, a onda je Teodosić postigao hat-trick. Prva četvrtina završila je 21:16 u korist Zvezde. U nastavku je FMP zaigrao nešto bolje, izmjenjivali su se poeni s obje strane, nizala se serija Hangea, a Zvezda je konstantno održavala prednost.

Uslijedili su agresivni napadi FMP-a, nekoliko promašaja, a zatim i poeni Stepanovića s linije penala, 29:35.

FMP je prvi put igrao zonsku obranu, ali je Davidovac izborio dva penala koja je iskoristio. Čim se igra malo ubrzala i tek što je Zvezdina obrana lako kapitulirala, novi trener crveno-bijelih Yanis Sferopoulos zatražio je time-out 33:39.

Zvezda je na poluvrijeme otišla s prednošću od 41:33. Gedraitis je postigao prve poene nakon kontre u nastavku, zakucavanjem.

Uslijedila je serija 4:0 FMP-a preko Stepanovića (1/2 bacanja) i Simovića (trica), 37:45. Zvezda je zadržala prednost nad Napierom. FMP je u ovoj četvrtini uspio stići na pola koša zaostatka, ali su gosti u finišu ubrzali i preko Ilića i Jaga dos Santosa opet malo “odlijepili” na 56:61 koliko je bilo u trećoj dionici.

FMP je do prvog vodstva na utakmici stigao trojkom Austina Luke 63:62. Bili su to njegovi prvi poeni u dresu “pantera”. Ipak, Zvezda se ponovno uspjela povući, Jago je pogodio važnu tricu za svoju momčad za 67:70. Uslijedila je neizvjesna završnica, ali je Zvezda uspjela napraviti seriju od 10:0 i privesti utakmicu kraju. Rezultat na kraju utakmice bio je 83:72.