Uspješan završetak sezone za karataše „MLADOST“ Vitez

U nedjelju 15.12.2019. godine , održano je završno, šestokolo kantonalne karate lige SBK/KSB za 2019 godinu. U organizaciji karate kluba „Travnik GS-TMT“Travnik, učešće je uzelo preko 370 takmičara iz 17 klubova u 93 kategorije.

Takmičari karate kluba „Mladost“ Vitez su osvojili 46 medalja i to 11 zlatnih, 13 srebrnih i 22bronzane medalje, te u ukupnom plasmanu zauzeli visoko treće mjesto u službenim, a drugo mjesto u neslužbenim kategorijama.

Zlatne medalje osvojili su Adilović Hamza, AdilovićZahra,Selava Ferid, Ema Bešić i NedžminaVarupa u katama, Belmin Spahić, Ema Bešić, Sara Pezić,NedžminaVarupa i Armina Smajić u borbama te ekipno borbe kadetkinje i juniorke.Srebrenim medaljama su se okitili Luka Biletić i Hana Smajloviću katama,Bilić Mirza, Luka Biletić, Luka Šapina, Emin Hidić, Rijad Bektaš,Emina Spahić, Dominika Maleš,Hurem Melani i Hana Smajlović u borbama te muške ekipe borbe dječaci i borbe kadeti i juniori.Bronzane medalje su osvojili NedžlaVejo, ŠejlaSadibašić i Elmedin Sivro u katama, SeminHidić, Sumeja Delić,Ferid Selava, Emir Spahić, Salih MujkićŠejlaSadibašić, Nadija Žigonja, Amina Subašić, Azra Malkoć, Daris Ibrahimović, Husein Selava, Amel Džananović, Dominik Maleš, Azra Subašić, Tea Pavlović, Monika Kozina,Berina Hurem, NejlaVarupa u borbama kao i ženska ekipa borbe djevojčice.

Na ovom završnom kolu dodjeljene su i plakete reprezentativcima BiH za postignute rezultate u 2019 godini.

Plakete za karate klub „Mladost“ Vitez primili su Ajdin Sivro i Belmin Spahić za osvajanje Balkanskih medalja.

Također moramo napomenuti i to je takmičarka našeg kluba Ema Bešićproglašena za najuspješniju takmičarku završnog kola kantonalne karate lige SBK/KSB.

Šef stručnog štaba, Aldin Adilović, prezadovoljan je postignutim rezultatima i plasmanom kojim je završena još jedna veoma uspješna sezona ligaških takmičenja