Uspješno završeno Prvo kolo kantonalne karate lige

U nedjelju, 21.04.2024. godine, održano je Prvo kolo kantonalne karate ligeKSB za 2024. godinu. Turnir je održan u organizaciji Karate saveza SBK i tehničkoj organizaciji karate kluba “Mladost” Vitez a u sklopu obilježavanja dana Općine Vitez. Sudjelovanje je uzelo 327 natjecatelja iz 18 klubova. Turnir je otvorio predsjedatelj općinskog vijeća Vitez Hidajet Sivro koji se prisutnima i obratio, a svečanom otvorenju je prisustvovao i ministar u Minstarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva gospodin Advan Akeljić.

Na otvorenju se obratio i predsjednik kantonalnog Karate saveza Asim Hodžić.
Natjecatelji karate kluba “Mladost” Vitez su osvojili 34 medalje i to 16 zlatnih, 10 srebrenih i 8
bronzanih medalja, te u ukupnom plasmanu zauzeli visoku drugu poziciju. Zlatne medalje osvojili su Bešić Ema, Livnjak Iman, Adilović Zahra, Adilović Hamza, Bešić Laris i Mahmutović Salih u kategoriji kate, dok su u borbama zlatne medalje osvojili Akeljić Hamza, Gudelj Marija, Đidić Vedad, Đidić Ismail, Adilović Zahra, Adilović Hamza , Mangić Nejla, Bešić Ema, Žigonja Nadja i Šapina Luka.

uspješno završeno prvo kolo kantonalne karate lige

Srebrenu medalju su osvojili Mangić Emel u kategoriji kate dok su u kategoriji borbi srebrene medalje osvojili Zlotrg Amir, Živčić Nedim, Hidić Husein, Plivčić Emrah, Sivro Elmedin, Adna Prosjanović,Buljubašić Nejla, Đidić Bilal i Mujkić Sajra, Bronzane medalje su Hidić Ejna, Sadibašić Najla, Viteškić Ilham, Mujkić Emin, Hrustić Anes, Hidić Nasiha, Bektaš Omer i Bektaš Amana.

Šef stručnog štaba, Aldin Adilović, zadovoljan je postignutim rezultatima i cjelokupnom
organizacijom turnira,te se ovim putem zahvaljuje svim natjecateljima koji su uzeli sudjelovanje na Prvom kolu kantonalne karate lige te osvajačima medalja upućuje iskrene čestitke. Ovo je ujedno bila i posljednja provjera pred dječje Državno prvenstvo koje nas očekuje već sljedećeg tjedna u Zenici.