Valencia uvjerljiva – Barcelona poražena prije dvoboja sa Zvezdom, dobre igre Kalinića i Marinkovića (VIDEO)

Večeras su u 23. kolu Eurolige svoje utakmice odigrali Zvezdini protivnici u dvoboju koji slijedi sljedećeg tjedna – Valencia i Barcelona.

Valencia je bila uvjerljiva u španjolskom ogledu protiv Baskonije Duška Ivanovića slavivši 77-62.

Gosti su vodili tijekom cijele utakmice i na poluvremenu imali 16 poena prednosti.

Brandon Davis bio je najzapaženiji u pobjedi s 19 poena te po 4 skoka i asistencije, dok je Chris Jones upisao 12 poena, 5 skokova i 2 završna dodavanja. Srpski reprezentativac Stefan Jović skupio je 5 poena te po 2 skoka i asistencije.

U poraženoj momčadi Cima Moneke upisao je 16 poena i 5 skokova, a dvoznamenkasti je bio još samo naš Vanja Marinković s 10 poena koji je svom učinku dodao i 5 uhvaćenih lopti.

Valencia ugošćuje Zvezdu u utorak, 30. siječnja.

Barcelona je u Milanu poražena od Olimpije rezultatom 74-70.

Do kraja poluvremena domaći su uspjeli dobiti +20, pa je Barsa uspjela samo značajno smanjiti razliku.

Na kraju je bilo uzaludnih 28 poena Jana Veselyja. U katalonskoj momčadi dvoznamenkasti su bili i Jabari Parker s 11 te Willy Hernangomez s poenom manje.

Istakao se i Nikola Kalinić kojemu je nedostajao bod za double-double učinak, skupivši 9 poena, 10 skokova i 4 asistencije.

Barcelona 2. veljače ugošćuje Crvenu zvezdu.