Vanja Marinković zablistao u pobjedi Baskonije! (VIDEO)

Košarkaši Baskonije večeras su u Fernando Buesa Areni svladali Palenciju rezultatom 94-82 u utakmici 15. kola španjolske ACB lige.

Gosti su se držali i vodili sve do drugog dijela posljednje četvrtine kada dolazi do potpunog preokreta. Tijekom druge četvrtine Palencia je u jednom trenutku vodila i +12 (41-29).

No, Duško Ivanović je još jednom pokazao da može preokrenuti takve utakmice s momčadima koje vodi.

Još jednu odličnu partiju pružila je srpska reprezentativka Vanja Marinković koja je ubacila 16 poena, uz 3 skoka.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Chima Moneke s double-double učinkom od 25 poena i 12 skokova, kojima je dodao i 2 asistencije. Marcus Howard ubacio je 19 poena.

U poraženoj momčadi najučinkovitiji je bio nizozemski reprezentativac Janik Frenke sa 16 koševa, uz 3 asistencije. Washington je ubacio 13, a Ortega 12 poena, uz 5 skokova i 3 završna dodavanja.