Vardar je šampion Europe: Odlična partija Terzića nedovoljna za Veszprem

Upravo je završen finalni susret Final Four turnira koji se kao is vake godine igrao u Kelnu.

Nakon senzacionalnog povratka jučer ekipe Vardara protiv Barcelone i pobjede crveno-crnih, danas su snage odmjerili sa velikim Veszpremom koji je jučer bio bolji od Kielcea.

Otvaranje susreta pripalo je ekipi Vardara te je već u 10. minuti Vardar imao prvu osjetniju prednost i to rezultatom 6:4.

Vardar je nastavio da dominira tokom čitavog prvog poluvremena u kojem su najveću prednost imali u 28. minuti susreta kada su vodili sa ogromnih 16:10, da bi prvo poluvrijeme završeno rezultatom 16:11.

U drugom poluvremenu ekipa Veszprema je počela furiozno, te su već u 41. minuti stigli do samo gola zaostatka, kada je na semaforu stojalo 17:16.

U posljednjih 15 minuta susreta ušlo se s rezultatom 20:18, a sve do kraja meča viđena je igra gol za gol koja je na kraju donijela veliku radost Vardaru, a čini se da je trenutak koji je zaključio njihovu pobjedu viđen kada je u 29:00 Ivan Čupić pogio sa sedmerca za plus tri i konačnih 27:24.

Vrijedi napomenuti da je naš Terzić u dresu Veszprema tokom čitavog meča sjajno čuvao Litvanskog diva u sresu Vardara Kristopnsa, koji je vjerovatno važio i za najopasnijeg beka Vardara u ovoj utakmici, a završio ju je sa 4 postinuta pogotka.

Ferreira Moraes je blistao u dresu Vardara sa 6 pogodaka,a jedan od najzaslužnijih za današnju pbjedu je karačić koji je tri puta pogađao mrežu protivnika. Kod Veszprema najubitačniji je bio Tonnsen sa 4 pogotka, a pratio ga je Nenadić sa 3