Vaterpolisti u četvrtfinalu Europskog prvenstva, slijedi najveći klasik!

Vaterpolska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva koje se održava u Hrvatskoj!

U osmini finala srpski vaterpolisti bili su bolji od Francuza 14-10 i tako osigurali mjesto među 8 najboljih u Europi.

U borbi za polufinale i ulazak u borbu za medalje čeka ih najveći vaterpolski klasik protiv Mađara, iako ni jedni ni drugi nisu na vrhuncu.

Francuzi su pružili dostojan otpor dvostrukim uzastopnim olimpijskim pobjednicima, čak su uspjeli dobiti drugu četvrtinu s 4-3 i otići na poluvrijeme s rezultatom 6-6. Ipak, u drugom poluvremenu kvaliteta je došla do izražaja i Srbija je uvjerljivo slavila, iako su primljena četiri pogotka više.

Najučinkovitiji u našoj momčadi bio je Dušan Mandić s 4 pogotka, koji nastavlja podsjećati koliko znači momčadi i koliko mu je nedostajalo prošlog ljeta.