VAŽNA BORBA ZA UPLAJANJE: Crno-bijeli podbacili, tri minute bile dovoljne Realu za brejk u Areni!

Košarkaši Partizana poraženi su od Real Madrida 88:76 u 31. kolu Eurolige. Crno-bijeli su odigrali odlično prvo poluvrijeme protiv aktualnog europskog prvaka. Krajem treće četvrtine doživjeli su pad koji ih je kasnije koštao 15. trijumfa u elitnom natjecanju.

Crno-bijeli su utakmicu započeli s petorkom Douzer, Panther, Ponitka, Kaminski i Caboclo. Real je krenuo s Kampacom, Kozerom, Hezonjom, Dekom i Poirierom.

Dvoboj je započeo pogreškama Hezonje i Kaminskog. Noć su crno-bijeli otvorili tricom bivšeg igrača Charlottea. Od tada su se nizale prazne minute s obje strane, a Pantera je povisila na 5:0. Nakon tri i pol minute igre Poirier je postigao prvi koš za Real iz slobodnih bacanja. Potom gosti povisuju na 6:0 i dolaze u vodstvo. Obje ekipe ušle su nervozno u susret i griješile. Prvi dio je stoga bio vrlo neučinkovit. U posljednju minutu ušlo se 10:10 golom Avramovića. Na kraju 13:13 nakon prvih 10 minuta.

Kaminski je prvi zabio u drugoj četvrtini. I tu se igralo u serijama, ali bodovno učinkovitije nego u prvom dijelu. Nakon četiri minute uzastopno po 11 poena na obje strane. Crno-beli su četiri minuta pre poluvremena vodili 23:21. Imali su prednost na poluvremenu i +5 u jednom trenutku (28:23). Serijom 10:3 Real je na odmor otišao s +2 (33:31).

Drugo poluvrijeme počelo je tricom Avramovića, na koju je Jabusela odmah uzvratila. Crno-beli su nakon tri minuta u tom periodu imali +1. I tu su momčadi brzo mijenjale vodstvo. Tako je tekla utakmica u trećoj četvrtini.

Partizan je na kraju treće četvrtine vodio 54:52. No, uslijedila je serija Madriđana od 16:0, koja ih je dovela do +14 (68:54) uoči zadnje dionice.

Prve poene u četvrtoj četvrtini postigli su Panteri i tako prekinuli veliki niz gostiju. Real je bolje krenuo u taj dio utakmice i stekao +17 (56:73). Madriđani su kasnije meč rutinski priveli kraju, iako su crno-beli do kraja pokušavali da učine utakmicu zanimljivijom.

Kod pobjednika Hezonja je ubacio 22 poena. Kozer je postigao 10 koševa. U momčadi Partizana Kaminski je imao 19 poena. Nanelli je zabio 12, a Avramović 10 kao jedina dvoznamenkasta trojka.

Crno-beli sledećeg četvrtka dočekuju Olimpijakos, takođe od 20.30. Real je upisao 25 ​​pobjeda, a sljedeći tjedan dočekuje Crvenu zvezdu Meridianbet.

Partizan – Real Madrid 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 22:22)