VEČER PREOKRETA I GOLEADA: Portugalska rutina s Young Boysima, Icardi heroj Galate, Lukaku za remi u Rotterdamu (VIDEO)

U terminu od 18:45 odigrane su četiri utakmice osmine finala Europske lige.

Sporting iz Lisabona slavio je u gostima kod Young Boysa 3:1. Galatasaray se mučio. Na domaćem terenu slavila je Sparta Prag 3:2. Olimpik i Šahtar odigrali su 2:2. Roma i Feyenoord su u Nizozemskoj odigrali 1:1.

Prvi pogodak u ovim susretima postigao je Galatasaray protiv Sparte iz Praga. Za 1:0 pogodio je Kerem Demirbaj u 19. minuti.

Tim iz Lisabona vodio je 2:0 protiv rivala Crvene zvezde iz LŠ Young Boysa na gostujućem terenu. Autogol Amende i Djokeres u razmaku od 10 minuta. Filip Ugrinić odmah je prepolovio rezultat na 2:1. Pogodak Cedrika Itena poništen je za 2:2.

Momčad iz Rotterdama povela je protiv Vučice tek u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Udario je Paishaoa. Roma je uspjela izjednačiti. U 67. minuti Lukaku je iskoristio dodavanje Spinacole.

Jedini put kada su mreže stale bila je utakmica između Shakhtara i Olympique Marseillea nakon prvih 45 minuta ovih utakmica. U drugom dijelu Francuzi su poveli od 64. minute preko Aubameyanga. Četiri minute kasnije ukrajinska momčad izjednačila je preko Matvijenka.

Bivši europski prvak zabio je u sudijskoj nadoknadi za 2:1 preko Ilimana Endiayea. Eginaldo donosi tada 2:2.

Česi su u Istanbulu izjednačili početkom drugog poluvremena. Presiado u 47. minuti za 1:1. Turci su vratili prednost autogolom Krejcija u 61. minuti. No ubrzo su ostali s igračem manje, Nelson je isključen. Češki tim to koristi za 2:2.

Nakon pogotka, Preciado je u 65. minuti uposlio Kuchtu iu nekoliko minuta donio puno uzbuđenja. Češki sastav potom je ostao s deset. Rins je dobio drugi žuti karton. Galata to koristi i dolazi do 3:2 na kraju susreta. Mauro Icardi bio je heroj pobjede.

Početkom drugog poluvremena Sporting je vratio dva pogotka prednosti protiv Švicaraca. Golom Gonzala Inácia u 48. minuti. Pred kraj utakmice Boysi su ostali bez igrača. Muhamed Kamara, dobio je drugi žuti karton. Utakmica je završila rezultatom 3:1.

Od 21 sat igraju se još četiri utakmice ovog kola.