Četvrtak, 2 prosinca, 2021
Još

Velež nadigrao i pobijedio Željezničara

()

Fudbaleri Veleža rezultatom 1:0 su savladali Željezničar u generalnoj probi pred početak Premijer lige BiH.

U vrlo teškim, na momente gotovo i nefudbalskim uslovima u Hrasnici, fudbaleri Željezničara i Veleža odigrali su danas prijateljsku utakmicu koja je timova poslužila kao generalna proba za takmičenje u Premijer ligi BiH.

Poslije početnog ispitivanja snaga i nekoliko polušansi prva situacija vrijedna spomena je iz 15. minute kada je zbog povrede igru morao napustiti Cvijanović, a umjesto njega ušao je Fajić.

Velež je poveo na startu drugog dijela. Igrala se 52. minuta kada poslije nesporazuma u odbrani Željezničara lopta dolazi do Berishe koji je ovaj put bio uspješniji od Erića.

Nakon gola Veleža, Željezničar je krenuo nešto ofanzivnije prema golu mostarskog tima, ali nije zabilježio gotovo nijednu ozbiljniju šansu. S druge strane, vrhunsku priliku je imao Brandao, koji je sam izašao pred Erića u 69. minuti utakmice, no šutirao je u golmana Željezničara.

Do kraja meča, Velež je ostao nešto konkretniji te je sasvim zasluženo slavio pobjedu, pokazavši da je spreman za nastup u Premijer ligi BiH.