Ispred ulaza u Dom zdravlja u Novom Travniku postavljen je tunel za dezinfekciju, koji je ovoj zdravstvenoj ustanovi ustupio Crveni križ FBiH.
Medicinsko osoblje i pacijenti prije ulaska u Dom zdravlja morat će da prođu kroz dezinfekcioni tunel, u cilju smanjenja rizika od unošenja virusa u ovu zdravstvenu ustanovu.
Ulazak u tunel aktivira senzore i uključuje pumpe koje kroz kružne mlaznice formiraju aerosol i na taj način dezinfikuju osobe i predmete, što predstavlja jednu od važnih preventivnih mjera u borbi protiv pandemije korona virusa.





