Vlada Srednjobosanskog kantona (SBK) na današnjoj sjednici u Travniku usvojila je program poticaja za poljoprivredu ukupne vrijednosti dva miliona maraka. – Ministarstvo poljoprivrede je pri kraju svih programa, za neke već raspisuje javne pozive. I danas usvojeni program poticaja je jedan od njih, sredstva su značajna, negdje oko dva milijuna maraka. Bit će važno da se na vrijeme raspiše javni poziv, da se ljudi prijave i da sredstva dodijelimo na vrijeme. Poticaji u poljoprivredi na području kantona svake godine sve su veći, što treba naglasiti, a i potrebe su sve veće – izjavio je kantonalni premijer Tahir Lendo. On je dodao kako ohrabruje podatak da se sve više mladih opredjeljuje baviti poljoprivredom.
The post Vlada SBK izdvojila dva miliona KM za poljoprivredne poticaje appeared first on – Info portal Bugojno.




