Vlada Srednjobosanskog kantona nastavlja s ulaganjima u infrastrukturu obrazovnog sistema. Na 105. sjednici, po riječima resornog ministra Bojana Domića, izdvojena su sredstva za opremanje školske sportske dvorane u Mješovitoj srednjoj školi „Travnik“, dok su za sljedeću godinu najavljena nova ulaganja. Sama dvorana je pred završetkom gradnje, a danas smo izdvojili sredstva za unutrašnje uređenje i sportsku opremu. Učešće kantona je značajno, dijelom i za završetak objekta srednje škole koji je građen sredstvima Federacije BiH, općine i kantona. Zadovoljni smo odlukom koja će omogućiti savremenu opremu za dvoranu, koja će uskoro biti u funkciji na dobrobit učenika i svih građana Travnika izjavio je Domić. Ministar je najavio da će se kreditnim zaduženjima i drugim sredstvima tokom naredne godine završiti i drugi sportski objekti, istaknuvši kako su ulaganja u obrazovanje kontinuirana, a posebna pažnja posvećuje se obnovi i izgradnji novih objekata. Fena
The post Vlada SBK nastavlja sa ulaganjima u infrastrukturu obrazovanog sistema appeared first on – Info portal Bugojno.




