WAGNEROV MEMORIJAL: Drama za Srbiju protiv Irana

Srbija – Iran 3:2 (25:21, 20:25, 25:20, 24:26, 15:10)

Odbojkaši Srbije ostvarili su prvu pobjedu na memorijalu Hubert Wagner u Poljskoj. Slavili su nakon pet setova protiv Irana. Ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, au odlučujućim trenucima bolje se snašla reprezentacija Srbije.

Na početku susreta Iranci su održavali minimalnu prednost. Naši su kasnije uspjeli povisiti na 13:11.

Od tada su Eaglesi nastavili održavati vodstvo. To su materijalizirali i poveli 1:0 u setovima.

U drugom je suparnik također na početku imao prednost od dva poena. U nastavku seta odlijepile su se na +5.

To su zadržali za izjednačenje.

Srbija je počela popuštati pa je Iran u trećem setu slavio 9:6. S 4:1 izabranici Igora Kolakovića izjednačili su na 10:10. Uslijedio je preokret Igora Kolakovića za 16:13.

Uspjeli su preokrenuti na 2:1 u setovima. Bolje je počelo za Iran u četvrtom setu, bilo je 7:5. Stigli su do 13:9.

Na kraju seta Srbija je prišla na poen zaostatka 18:17. Ušlo se potom u neizvjesnu završnicu s neriješenim rezultatom 22:22. Kasnije se Iran bolje snašao i odveo meč u odlučujući peti set.

Srbija je bolje otvorila i povela sa 4:2. Ipak, serijom 3:0 Iran je poveo 5:4. Srbija je novim preokretom došla do 8:6. Kasnije su se naši odlijepili na 13:8. Kasnije su rutinski meč priveli kraju.

Srbija je u prvom kolu poražena od Argentine, a sutra od 18.30 sastaje se sa domaćinom Poljskom.