Wesley Sneijder završio nogometnu karijeru

Wesley Sneijder odlučio je završiti bogatu nogometnu karijeru. Legendarni Nizozemac ima 35 godina, a bio je slobodan igrač nakon što mu je ovog ljeta istekao ugovor s Al Gharafom iz Katara.

Sneijder je tijekom karijere odigrao 708 utakmica, zabio 186 golova i upisao 142 asistencije, uz 20 osvojenih trofeja, prenosi Index.

Karijeru je započeo u Ajaxu, a 2007. postao je igrač Reala u transferu vrijednom 27 miliona eura. Međutim, u Madridu se zadržao tek dvije godine, a potom je otišao u Inter, s kojim je 2010. godine osvojio historijsku trostruku krunu – Serie A, Ligu prvaka i talijanski kup, a potom i Svjetsko klupsko prvenstvo.

“Znate, neki igrači su trebali osvojiti Zlatnu loptu posljednjih godina, poput Xavija, Inieste ili Sneijdera”, rekao je Luka Modrić na dodjeli Zlatne lopte, a nakon toga mu je Nizozemac odgovorio.

“Igrati protiv tebe bilo je u istom trenutku teško, ali i zadovoljstvo. Gledati te kako posvećuješ osvajanje Zlatne lopte drugim igračima, uključujući i mene, pokazuje koliko si velik i ponizan. Luka, ovo si zaslužio. Velike čestitke”, poručio je tada Sneijder.

Također, on je s Nizozemskom igrao finale Svjetskog prvenstva 2010. u Južnoafričkoj Republici, ali je njegova reprezentacija golom Inieste izgubila od Španjolske 1:0 u produžecima.