ZA RADOST NA MARACANI: Knežević srušio Zenit! (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su u prijateljskoj utakmici ekipu Zenita iz Sankt Peterburga s 1:0. Oba kluba su imala prilike, ali jedini pogodak pao je u finišu.

Na početku utakmice minutom šutnje odana je počast žrtvama napada i pucnjave u Moskvi.

Prva uzbuđenja na terenu viđena su u 6. minuti. Nakon prekršaja Karavajeva, Zvezda je tražila jedanaesterac, koji nije dočekala. Gutesa je četiri minute kasnije lagano intervenirao. Nakon 20 minuta nije bilo konkretnijih prilika ni na jednoj strani. Isidor je bio neprecizan u 23. minuti, a opasniji je bio Zenit.

Najbolju priliku za Zvezdu propustio je Nikola Knežević u 37. minuti. Proradio ga je Olainka, a njegov udarac brani Kerzhakov.

Katai je potom u 41. minuti podbacio iz slobodnog udarca. Minute dobre igre crveno-beli nisu mogli da krunišu pogotkom. Endiaje i Olainka nisu uspjeli zakačiti loptu nakon ubačaja Radojevića u 44. minuti. Tako nakon prvog poluvremena nije bilo golova. Maracanu je posjetio 42.771 navijač.

U drugom dijelu Olainka je u 54. minuti pucao preko grede. Zenit je u dvije minute promašio dvije velike šanse. Udarac Jerohina odbio se od grede, ali lopta u 60. minuti nije prešla preko gola.

U 62. Wilson Isidor pogađa vratnicu.

Tada je Nikola Mituljikić propustio idealnu priliku. Nakon kombinacije Kange i ubačaja Kataija glavom u padu promašio je vratnicu u 73. minuti susreta.

U sljedećoj minuti Sherifa Endiajea zamijenio je Marko Ćurić. Crveno-bijeli su se iskupili za greške. U 82. minuti u vodstvo je doveo Nikola Knežević. Nakon odbijene lopte, lutka se uspjela osloboditi braniča i smjestiti loptu u mrežu. To je donijelo pobjedu Zvezdi.

Crveno-bijeli natjecanje u prvenstvu nastavljaju sljedeći tjedan gostovanjem kod Javora u Ivanjici.

Crvena zvezda – Zenit 1:0 (0:0)

Knežević 82′

Crvena zvijezda: Guteša, Spajić, Rodić (od 46′ Ogbi), Radojević, Nikolić, Kanga, Knežević, Mituljikić, Katai, Olainka, Endiaje

Zenit: Keržakov (od 46′ Vasjutin), Karavajev, Rodrigao, Santos, Nino, Kovalenko, Ahmetov, Erohin, Pedro, Muntuan, Isidor