ZA ZVEZDE SPREMNI: Rutinska pobeda Bayerna pred dolazak crveno-belih

Košarkaši minhenskog Bayerna pobijedili su Göttingen rezultatom 86:74 u 12. kolu njemačkog prvenstva. Tijekom cijelog dvoboja kontrolirali su zbivanja na terenu. Imaju poraz manje od Chemnitza na prvom mjestu, dok Alba za vodećim dvojcem zaostaje četiri trijumfa.

Bavarci su već u prvoj četvrtini došli do prednosti. Protivniku su zabili gotovo 30 poena. U drugom je bilo izjednačeno, a momčad Pabla Lasa sačuvala je plus na poluvremenu. Bilo je 46:38.

Lučić je imao 7 uz 9 poena Obsta. Gibson je vodio goste na poluvremenu s 10 poena.

Protivnik je držao priključak u Münchenu i kroz treću četvrtinu. Nije dopustio Bayernu da ode na veću razliku, a pred četvrto je bio sličan rezultat kao i na poluvremenu. Bavarci su popustili u četvrtoj četvrtini i mirno priveli utakmicu kraju.

Predvodio ih je Devin Booker s 12 poena. Obst je dodao koš manje uz 9 koševa Vladimira Lucića. Kod gostiju Gibson je imao 15 poena.

Bavarci Euroligu nastavljaju u petak kada dočekuju Crvenu zvezdu Meridianbet.