Žalgiris nastavlja blistati nakon poraza od Partizana, pao i PAO, Nan i Evans zatrpali koševe

Košarkaši Žalgirisa pobijedili su Panathinaikos 80-68 u Kaunasu, u 25. kolu Eurolige.

Tako je litavska momčad nastavila s odličnim igrama nakon poraza od Partizana, jer su ranije ovog tjedna “ponizili” Efes pobjedom 96-70, što je uzrokovalo i promjenu trenera u turskom klubu.

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno neizvjesno te su se momčadi izmjenjivale u vodstvu s malom razlikom, no cijelo drugo poluvrijeme domaći su vodili i zasluženo slavili.

Kada su došli do prve dvoznamenkaste prednosti u posljednjoj četvrtini (najviše +13) nisu je ispustili pa je momčad Ergina Atamana uglavnom uspjela smanjiti na -7 na kraju, ali ne zadugo. Uslijedile su serije 6-1 do kraja i uvjerljive pobjede.

Kendrick Nunn s jedne i Keenan Evan s druge strane imali su pravi šuterski okršaj. Nunn je na kraju zabio 26 poena, uz 3 skoka i 4 asistencije, gađajući trice 5/7, ali bezuspješno.

Evans je ubacio 24 poena za pobjedničku momčad, uz šut za tri poena 4/5 i za dva poena 5/6, te je svom učinku dodao 5 asistencija i 3 skoka. Kod pobjednika Birutis je ubacio 12, a po 10 Schmits i Ulanovas.

U poraženoj momčadi uz Nanu jedini dvoznamenkasti učinak imao je Marius Grigonis koji je ubacio 15 poena uz po 2 skoka i asistencije, dok je Matias Lesor skupio 14 poena, 7 skokova i 2 završna dodavanja.

Žalgiris se s učinkom od 10 pobjeda i 15 poraza trenutno nalazi na 14. mjestu tablice, dok je Panathinaikos peti s obrnutim učinkom od 15 pobjeda i 10 izgubljenih utakmica.