ZAVRŠEN BAD STREAM: Zvezda svladala Virtus u Areni!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Virtus sa 94:79 u 31. kolu Everlige. Crveno-bijeli su tako upisali tek 11 trijumf u elitnom natjecanju, prvi nakon kraja siječnja i pobjede protiv Valencije. Od druge četvrtine podigli su ritam utakmice. U nekoliko navrata imali su i dvoznamenkasti plus, te imali odgovor na napade gostiju.

Crveno-beli su utakmicu započeli petorkom Hanga, Nedović, Davidovac, Ilić i Bolomboj. Virtus je počeo s Paiolom, Belinellijem, Dobrićem, Šengeliom i Dunstonom.

Virtus je otvorio susret trojkom Marka Belinellija. U početku je Zvezda promašivala i gubila lopte. Dunston je pogodio za 5:0. Dalibor Ilić donio je prve bodove Zvezdi. Davidovac je tada tricom došao do prvog vodstva na utakmici 9:7. Belinelli je tada zabio svoju drugu tricu u pet minuta igre. Ekipe su se izmjenjivale sredinom prve dionice. S +2 Virtus je vodio nakon prve četvrtine 23:21.

Prvi koš u drugoj četvrtini postigao je Luka Mitrović. Virtus je potom nakon prve tri minute došao do +5 (30:25). I ovaj dio igre bio je izjednačen. Nijedna momčad nije se mogla odlijepiti od Stark Arene. Crveno-bijeli su uglavnom bili u minimalnom minusu. Posljednju minutu prije poluvremena obilježile su greške na obje strane. Na kraju je Zvezda nakon 20 minuta imala +6 trojkama Tobija i Teodosića. (48:42)

Tobi ima 7 bodova uz tri igrača sa šest poena. Kod Virtusa se istaknuo Shengelija s 13 poena.

Drugo poluvrijeme košem je otvorio Dejan Davidovac. Belinelli je prvi pogodio Virtus. Golom Nedovića Zvezda je došla do dvoznamenkaste prednosti 54:44.

U tom su razdoblju ispali, a Virtus je vratio Egal (61:61). Crveno-bijeli su tricom Teodosića odbili nalet talijanske momčadi. Nedović je pogodio oba bacanja za 66:61. Theo je nastavio niz i produžio na 7:0 (68:61). Kasnije je poraslo na 11:0 za crveno-bijele, koji su na kraju četvrtine nakon Nedovićeve trice vratili dvoznamenkasti plus 72:61. Šengelija ga je prekinuo. Ova četvrtina bila je najefikasnija za obje momčadi. Crveno-bijeli su uoči četvrte dionice imali +9, a Hanga je na kraju blokirao Šengelija.

Belinelli je postigao prve poene u 4/4, a Virtus je krenuo s 5:0 i odmah se približio na 74:69. Nakon minutu i pol Zvezda postiže pogodak preko Mitrovića. Pogodio je i slobodno bacanje za 77:69. Sljedećim košem Dejana Davidovca opet je bilo +10 za Zvezdu 79:69.

Jordan Mickey prekinuo je niz domaćih slobodnih bacanja. Kasnije je smanjio na 79:73 u korist Zvezde. Bolomboy je odgovorio s 2+1. Virtus je u posljednje tri minute utakmice konstantno vršio pritisak na Zvezdu u pokušaju da dođe do pobjede. Bolomboy je pogodio za +9 (87:79) za 2:14.

U posljednjoj minuti Davidovac je blokirao Belinellija. On i Bolomboj novim su bodovima definitivno riješili pitanje pobjednika. Upotpunio ga je Nemanja Nedović trojkom. Lunberg je bio polovičan iz bacanja.

Kod pobjednika najbolji je bio Nemanja Nedović sa 25 poena i 7 asistencija. Pratio ga je Bolomboj s 15 koševa, a kod Virtusa istaknuo se Shengelija s 25 koševa. Lundberg je imao 15 poena, a Belinelli manje. Dobrić je postigao samo koš.

Sljedeću utakmicu u elitnom natjecanju Zvezda igra u Madridu protiv Reala.

Crvena zvezda – Virtus 94:79 (21:23, 27:19, 26:23, 20:14)