Od 17. do 19. oktobra ove godine , širom svijeta se održava JOTA–JOTI 2025, najveća izviđačka aktivnost na svijetu koja okuplja oko 60 miliona izviđača iz 176 izviđačkih organizacija.
U ovoj globalnoj smotri, koja se odvija putem radio-veza i interneta, učestvuju i izviđači iz Zenice, povezujući se s vršnjacima iz cijelog svijeta.
– “ Kao svake godine i naši izviđači učestvuju u ovoj velikoj svjetskoj manifestaciji. To je prilika da mladi razviju prijateljstva, nauče o različitim kulturama i osjete duh zajedništva koji izviđaštvo nosi. Tokom ovog vikenda, zajedno sa radio amaterima Zenice, oko 80 izviđača Zenice će relizovati ovu aktivnost koja će se održati u domu Radio amatera i u Eko kući na Smetovima “ , kazao je Zekerijah Avdić, potpredjednik Saveza izviđača Grada Zenica.
I ovogodišnja aktivnost JOTA–JOTI promovisat će toleranciju, saradnju i prijateljstvo, spajajući milione mladih izviđača širom planete, a zenički izviđači će još jednom pokazati i potvrditi da su nezaobilazni dio velike svjetske skautske organizacije.
The post Zenički izviđači dio najveće svjetske izviđačke akcije JOTA–JOTI appeared first on zenicainfo.ba.



