Romi u Vitezu žive na rubu egistencije.
Pandemija koronavirusa koja je svijet dovela u jako tešku situaciju za njih nije donijela mnogo promjena, jer kažu tako žive godinama.
Na Kanala 6 televiziji u emisiji „Priče iz okoline“ donosimo priču iz Viteza, gdje živi preko 600 stanovnika romske populacije i to u dva naselja, Sofa i Očice.




