ZVEZDA PORAŽENA OD IVANOVIĆEVE BASCONIJE NAKON PREOKRETA I DRAME: Bez rješenja za šut Howarda i Marinkovića, Smart solidan u debiju

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Areni nakon velikog preokreta 91-90 protiv Baskonije u 22. kolu Eurolige.

Jago Dos Santos otvorio je utakmicu tricom i tako najavio sjajnu noć za sebe i šutere momčadi, kao i da ne bi trebalo biti velikih briga zbog izostanka Miloša Teodosića.

Nakon nove trice Brazilca i kapetana Lazića u nizu, crveno-bijeli su poveli 14-8, ali su gosti nakon pet uzastopnih koševa pali na 3 poena zaostatka.

Nešto više od minute i pol prije kraja prvog dijela Dejan Davidovac ubacuje svoju prvu večerašnju tricu i donosi dvoznamenkastu prednost od 26-16. S nešto više od minute do kraja, Jago je nakon namjerno dosuđene osobne pogreške napustio igru ​​nakon izuzetnog starta i 10 koševa za sedam i pol minuta.

Umjesto njega na scenu je stupilo novo pojačanje, Javonta Smart, i to na kakav način! U završnici prvog poluvremena odmah je ubacio četiri poena šutem s distance, a nakon njegova pogotka uz zvuk sirene srpski je sastav poveo s 30-20.

Bivši razigravač Partizana Cody Miller-McIntyre otvorio je drugu dionicu poenima, ali ubrzo je Davidovac uzvratio novim pogotkom za tri (33-22). Prednost su održavali do kraja poluvremena uz male varijacije u razlici, ponajviše na krilima Hange i Smarta koji su se izmjenjivali u organizaciji napada.

Momčad Duška Ivanovića uspjela je tricom Daniela Dieza smanjiti na -6, ali je Smart uzvratio istom mjerom, za svoj deveti poen za manje od 10 minuta na parketu u prvoj utakmici Eurolige.

Bolomboj i Gedraitis donijeli su na kraju maksimalnih +12 (52-40), ali je srpski reprezentativac Vanja Marinković zabio tricu za 52-43 na poluvremenu.

Iako bez Teodosića, Nedovića i Topića, crveno-bijeli su demonstrirali snagu na pozicijama razigravača i beka, jer je Jago do poluvremena skupio 10 poena i 3 asistencije, a novo pojačanje Javonta Smart u svom debiju zabilježio je 9 poena i 3 skoka. isti interval.

No, odmah na početku drugog poluvremena Duško Ivanović podsjetio je svoju sadašnju momčad kako je Zvezda izgledala pod njegovim vodstvom prošle sezone. Baskonia se pojačala i serijom 11-2 izjednačila na 54-54 nakon manje od četiri minute igre u drugom dijelu.

Joel Boloimboy se u ovom intervalu uzalud isticao blokadama, ali je i sam imao jednu pri pokušaju zakucavanja. Davidovac je svojom trećom tricom zaustavio nalet suparnika (57-54), no tricom Marcusa Howarda nešto više od dvije minute do kraja treće trećine donio je svojoj momčadi prvu prednost na utakmici, a potom i niz je produžen na 13-2, pa je domaćin ulaskom u posljednju trećinu bio u ozbiljnom minusu i izgubio 69-62, nakon Marinkovićeve trice uz zvuk sirene.

Marcus Howard i Vanja Marinković bili su šuterski nezaustavljivi, pa iako je Jago Dos Santos držao Zvezdu, zaostatak nije nadoknađen. Na kraju je odličan bio Luka Mitrović nakon čije je asistencije Gedraitis pogodio otvorenu tricu za samo pola koša minusa. Ipak, na kraju su oba promašena bacanja Mitrovića mogla biti odlučujuća.

Na kraju je uslijedila još jedna šansa nakon ukradene lopte, ali uz jedan koš zaostatka, suci nisu htjeli pogledati snimku u upitnoj situaciji kada je Sedekerskis stao na liniju. Konačan kraj bio je kada su gosti dobili napadački skok nakon promašenog drugog bacanja Miller-McIntyrea. Uzaludna je bila i trica Jaga Do Santosa uz zvuk sirene.