Zvezda poražena u Podgorici nakon najneučinkovitije utakmice sezone

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Budućnosti u Podgorici sa 84-62, u 19. kolu regionalne ABA lige.

Bila je ovo najneučinkovitija utakmica aktualnog viceprvaka ove sezone u natjecanju, a pogotovo u završnici viđene su velike greške i nedopustive reakcije.

Domaći su veći dio prvog poluvremena bili bolji, počevši s uvodne dvije trice Jonesa i Ferrella. Zvezda je uspjela izjednačiti na 8-8 kada je Jago Dos Santos pogodio dodatno slobodno bacanje. Preokret je doneo Mitrović zakucavanjem, a poslednji put su crveno-beli vodili kada je Teodosić ubacio oba bacanja za 18-17.

Do kraja prvog dijela uslijedila je serija od 5 poena McKinleya Wrighta pa su Podgoričani nakon prvih deset minuta vodili s 22-18.

Početkom druge trećine serija se samo produžila na 14-0, pa su nakon zakucavanja Kamenjaša nakon nepunih 13 minuta igre poveli sa 13 razlike.

Napokon je nizu ispriječio Nedović koji je vezao 4 poena, a potom je uslijedila trica Bolomboija za 31-23. No, košarkaši srpske momčadi nisu uspjeli doći bliže niti na ovom valu. Nakon poena Ferrella nešto manje od tri minute do kraja poluvremena, Budućnost je povela 39-25 i došla do nove najveće prednosti.

Na poluvrijeme je domaćin vodio 46-36, nakon trice Smarta pola minute prije odlaska na odmor kojom je smanjio zaostatak svoje momčadi.

Tricom Ferrella polovicom treće dionice domaći su ponovno došli do dvoznamenkastog vodstva kada su poveli 54-42. Ubrzo je uslijedio kraći prekid zbog neprimjerenog skandiranja, no utakmica nije prekinuta. Utakmica je ubrzo nastavljena, a momčad Andreja Žakelja održava vodstvo na granici jednoznamenkaste i dvoznamenkaste razlike.

Opet je Smart zabio posljednje koševe četvrtine, no onda je prošla puna minuta bez ijednog koša pa je Budućnost na ulasku u posljednju četvrtinu vodila 59-51.

Ovu dionicu otvorio je Maggi tricom, a potom je uslijedila serija od šest poena kojom je podgorički ITM izvukao na +13 (68-55), nakon čega više nije bilo povratka za crveno-bijele.

Najučinkovitiji u pobjedi bio je Yogi Ferrell s 18 poena, uz 4 asistencije, Fletcher Magee skupio je 13 poena, a Kamenjaš poen manje.

U redovima Zvezde Luka Mitrović je svom bivšem klubu ubacio 16 koševa, uz 6 skokova i 2 završna dodavanja, a jedini s dvoznamenkastim učinkom uz njega bio je Nedović s 10 koševa.