Zvezda se kasno probudila u Bologni, zabrinuta zbog ozljede Nedovića

Košarkaši Crvene zvezde upisali su treći uzastopni poraz u Euroligi, nakon što su u Bologni izgubili od Virtusa sa 85:79.

Glavni razlog poraza leži u katastrofalnom šutu u prvom poluvremenu, a kada se momčad Duška Ivanovića probudila već je bilo prekasno.

Srpski klub je jako loše ušao u večerašnju utakmicu. Nakon dvije trice iskusnog Marca Belinellija na startu, domaći su poveli 8-2. Na isti je način nešto manje od minute i pol prije kraja prvog dijela Alessandro Paiola donio dvoznamenkastu prednost, kada je Virtus vodio 21-11.

Košarkaši talijanske momčadi nisu ni tu stali, već su nakon ukupne serije 10-0 prednost povećali na čak +15 (26-11), novim preciznim udarcem izvan linije 6.75 Paiola. Ipak, do kraja ovog dijela Hanga i Mitrović uspjeli su smanjiti rezultat na 26-15.

Šut iz daljine potpuno se okrenuo crveno-bijelima, jer je momčad Bologne u prvih 10 minuta ubacila pet trica iz 7 pokušaja, dok Zvezdaši nisu bili uspješni ni u jednom od sedam šuteva s distance, dok su po kraju poluvremena uspjeli su zabiti samo jedan!

Ipak, srpska momčad je dobro ušla u drugi dio utakmice, jer su Hanga, koji je postigao jedinu tricu za svoju momčad u ovom dijelu, i Mitrović tricom nastavili seriju koja je na kraju prekinuta na 11-0. -poen Šengelije, koji su bili prvi poeni domaćina nakon skoro četiri minute igre u ovom razdoblju.

No, nakon što su izabranici Duška Ivanovića smanjili zaostatak na samo 4 poena (26-22), uslijedila je još veća kontraserija od 13 poena nakon koje su poveli s 38-22 i tako odmah došli do najveće prednosti na utakmici.

Najviše što je naš ekpa uspio do poluvremena je spustiti se na 9 koševa zaostatka, a na polovici utakmice domaći su vodili s 44-33.

Ozljeda Nedovića, koji je u završnici poluvremena ozlijedio leđa pucajući za tri, odmah je pokazala da mu treba promjena. Na klupi se pojavio tek tijekom treće četvrtine.

Razlika se držala više-manje na toj razini veći dio treće četvrtine, sve dok Gedraitis nije spojio dvije trice u zadnje dvije minute, a onda je Napier postigao respektabilnih 62-55 u posljednjih 10 minuta utakmice. .

Za nepune dvije minute Zvezda je ponovno bila u velikom minusu od 14 koševa, nakon trice Lunberga, no istom mjerom odmah je uzvratio Napier, koji je također proradio i zabio svoju drugu tricu.

Činilo se da će biti prekasno, no uslijedila je serija 13-3 kojom je nakon prve Teodosićeve trice (nakon čak šest promašaja) razlika smanjena na samo četiri poena na minutu i 18 sekundi do kraja. . No, vremena za preokret ili barem produžetke nije bilo, pa Zvezda ostaje na samo jednoj pobjedi.

Shabazz Napier bio je najučinkovitiji igrač utakmice s 23 poena, kojima je dodao 5 asistencija i 4 skoka. Luka Mitrović ubacio je 14 poena uz 4 skoka i 2 asistencije, a Hanga 11 poena uz 5 uhvaćenih lopti. Zanimljiv nastup imao je Joel Bolomboy koji je bio blizu double-doublea s 8 poena i 9 skokova, a upisao je i 3 završna dodavanja.

Kod pobjednika Toko Shengelija skupio je 19 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a Marco Belinelli 15 poena te po 2 skoka i asistencije.

U petom kolu Crvena zvezda će igrati kao gost, ali na mjestu gdje dočekuje protivnika, jer slijedi vječiti derbi u kojem će Partizan biti domaćin. S druge strane, Virtus na gostovanju kod Aswella ima na papiru lak zadatak.