Zvezda sigurna u Novom Pazaru, Endiaje nastavio niz golova sa priprema (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde slavili su pred praznim tribinama u Novom Pazaru protiv istoimene momčadi s 3:0, u 21. kolu Superlige.

Domaći igrači ozbiljno su zaprijetili na početku utakmice, kada je Karaklajić uputio potencijalno ozbiljan udarac prema golu bivšeg kluba, ali je zatresao samo vanjski dio mreže.

Ubrzo su igrači Zvezde preuzeli inicijativu, a Olajinka je u 6. minuti uputio prvi udarac u okvir gola, ali je to bio lak posao za vratara Mirkovića.

Već u 9. minuti gosti su vodili 1-0. Precizan je bio kapetan Dragović koji je glavom pogodio nakon ubačaja Gelora Kange iz slobodnog udarca.

Nakon dvije prilike Sremčevića, u 17. minuti Adešin je pokušao glavom na suprotnu stranu nakon ubačaja Sume, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Iskusni vratar Mirković spriječio je novi pogodak u 35. minuti kada je obranio pokušaj Sremčevića. No ubrzo je dosuđen jedanaesterac kojeg je Kanga realizirao u 40. minuti i udvostručio vodstvo.

Prethodno je Điga fauliran kada je pokušavao zahvatiti loptu glavom, a nakon dugog razmatranja po VAR sustavu odlučeno je da se dosudi najstroža kazna.

Korejac Djo je zamijenio Islamovića na poluvremenu i uputio snažan udarac u 49. minuti, ali je Glazer, koji se vratio u tim, spriječio da lopta završi u mreži.

Naleti domaćih koji nisu imali što izgubiti nastavili su se, ali nedovoljno konkretni. Nakon toga je pao ritam igre i nije bilo zanimljivih događaja sve do ubačaja Kange u 76. minuti, kada je dobio dosta prostora, ali je lopta završila iznad grede.

Od 81. minute Zvezda je vodila 3-0, a za novi pogodak zaslužna su dvojica igrača koji su ovog ljeta stigli kao pojačanja pred početak Lige prvaka. Nakon kornera Điga je uhvatio volej, a Sherif Endiaj je loptu skrenuo u mrežu i tako nastavio golgeterski niz započet u pripremnim utakmicama.

Utakmica je završila nakon 90 minuta jer je sudac procijenio da nema potrebe za nadoknadom vremena.

NOVI PAZAR: Mirković – Bojat, Azemović, Fajed, Anan – Islamović (46. Đo), Momčilović (82. Petković), Adešina (46. Knežević) – Karaklajić (67. Srećković), Obradović, Suma (88. Opara).

CRVENA ZVIJEZDA: Glazer – Spajić, Dragović, Điga – Mijailović, Kanga (86. Šljivić), Hvan, Olajinka (86. Knežević) – Ivanić – Bukari (52. Lučić), Sremčević (52. Endiaj).