Zvezda sve kao prije, identičan poraz u Kaunasu kao prošle sezone

Košarkaši Crvene zvezde ponovo su poraženi u Kaunasu na gotovo isti način kao prošle sezone 79:74.

Utakmica je počela vrlo loše za crveno-bijele. Žalgiris je vrlo brzo došao do dvoznamenkaste prednosti (17:7), te potpuno zagospodario terenom. Shabazz Napier nije uspio odigrati agresivno u obrani i imao je problem u organizaciji igre.

Izmjenama je reagirao Duško Ivanović, a promjena na terenu dogodila se ulaskom Miloša Teodosića i Adama Hange. prva je posložila kockice u napadu, dok je Mađarica donijela stabilnost u obranu i Zvezda je napravila veliku seriju do kraja prve četvrtine 14:2.

Dobru rolu imao je Luka Mitrović koji je koristio Teodosićeva dodavanja ispod koša i postigao važne poene na kraju prvih 10 minuta za vodstvo 21:19.

U drugoj četvrtini dobro je djelovala odbrana crveno-bijelih, no čini se da su propustili priliku za značajniju razliku u napadu. teodosić je nastavio s izvrsnom igrom, te je u kombinaciji s Hangom zadržao vodstvo.

U “drugom mandatu” na terenu Shabazz Napier nastavio je imati problema u organizaciji igre, ali je iskusno uspio iznuditi 6 jedanaesteraca, nakon čega su gosti 90 sekundi prije kraja otišli na maksimalnih plus 8. pola.

Nakon time-outa Zvezda je nizala pogreške, nakon čega je Žalgiris stigao na 35:38, što je rezultat kojim se otišlo na dugi odmor. Rezultat se činio izvrsnim s obzirom na prikazanu igru. U igri crveno-bijelih mnogo toga nije funkcioniralo, a igrači poput Geidraitisa i Nedovića, koji su dali značajan doprinos na početku sezone, bili su potpuno neučinkoviti.

Drugo poluvrijeme bolje je počelo za domaće, koje je brzo stiglo do vodstva, no nakon koševa Luke Mitrovića i trice Dejana Davidovca Zvezda dolazi do poena prednosti. Tu su prednost zadržali iu razdoblju u kojem se igralo koš za koš, a opet je glavnu ulogu imao Miloš Teodosić. Na kraju je u posljednjih 10 minuta bilo 50:56 za Beograđane.

Četvrtu dionicu gosti su započeli dobro tricom Napiera, a veliku priliku propustili su u napadu na 9 koševa prednosti kada je Dejan Davidovac promašio otvorenu tricu. S druge strane, Ulanovas je s 4 teška poena držao Žalgiris u igri, a dvorana je ponovno eksplodirala nakon zakucavanja Butkevičiusa za 58:63.

Ni time-out Ivanovića nije uspio zaustaviti seriju Žalgirisa, pa su serijom 13-0 došli do 67:63.

Zvezda se pokušavala vratiti, Žalgiris je tricom Meneka poveo sa 6 poena, ali je Teodosić odmah uzvratio. Nedović je bio polovičan s penala i rezultat je bio 72:70 u posljednjih 90 sekundi. Ipak, domaći u završnici nisu griješili i uspjeli doći do druge pobjede.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Smits s 18 poena, Ulanovas je dao 15, Butkevici 12.

Kod Zvezde Luka Mitrović 16, Miloš Teodosić 15 poena.

Sljedeću utakmicu Beograđani igraju protiv Monaca u Beogradu.