Zvezda ubjedljiva protiv Igokee, Topiću deset sekundi za povratne poene (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde uvjerljivo su svladali Igokeu rezultatom 80-48 u 14. kolu regionalne ABA lige i tako sigurno zadržali lidersku poziciju.

Od rezultata 5-5 Zvezda je tricom Dejana Davidovca započela seriju od 11 uzastopnih poena i povela 16-5 te nakon nepunih pet minuta igre došla do dvoznamenkaste prednosti. Prethodno je Topić svoje povratničke debitantske poene upisao već na startu ovog dvoboja. Ipak, večeras iz pet pokušaja nije uspio ubaciti tricu.

Još jedan rookie, Freddie Gillespie, zabio je za +17 (28-11) minutu i 20 sekundi do kraja četvrtine, a novo najveće vodstvo ostvareno je na kraju četvrtine, Hanga je tricom zabio u 6 sekundi. ostalo je u prvoj četvrtini za 31-13.

Drugi dio bolje je započeo gostujući tim serijom 7-0, nakon čega je Yannis Sferopoulos tražio timeout. Nakon toga je Jago Dos Santos tricom prekinuo suparnikovu seriju (34-20), a nedugo zatim Adam Hanga još jednom je bio precizan izvan linije 6.75.

Zvezdaši su u ovom razdoblju bili vrlo uspješni u šutu s distance, jer je Jago pred kraj ubacio još jednu tricu, a potom Miloš Teodosić. Novu najveću prednost na utakmici (47-28) donio je Dejan Davidovac 2 i pol minute do kraja poluvremena, nakon čega je uslijedio vrlo neučinkovit period, u kojem je jedini poen u dvije i pol minute pogodio je Edin Atić iz slobodnog bacanja pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 47-29.

Zvezda je u drugom poluvremenu rutinski održavala prednost koja je u jednom trenutku treće trećine nakon dodatnog slobodnog bacanja Jaga narasla na +22 (59-37).

Uslijedila je serija Igosa od 6 poena, ali su crveno-bijeli krajem četvrtine uzvratili serijom od 5 poena u kojoj je Teodosić još jednom bio precizan za tri. Tako je na kraju trećeg dijela Zvezda vodila 64-44, a do kraja je ostalo samo pitanje konačne razlike.

Pobjednička ekipa imala je izvrsnu raspodjelu poena i minutažu. Na kraju je Mike Toby bio najučinkovitiji pojedinac s 13 koševa i 12 skokova, pa je tako upisao i double-double učinak, kojemu je dodao i 4 asistencije. Jedini još uvijek dvoznamenkasti bio je Dejan Davidovac s 10 poena, a nedostajao mu je samo skok do double-doublea.

Nikola Topić ostao je na 8 koševa uz 5 završnih dodavanja i 3 skoka, dok je drugi mladi razigravač Jago Dos Santos Mateus imao poen više i dva skoka manje.

U poraženoj momčadi Mario Nakić upisao je 12 poena i 4 skoka, a Jackie Carmichael 11 poena, 9 skokova i 2 asistencije.

Zvezda sigurno zadržava lidersku poziciju s učinkom od 13 pobjeda i jednim porazom, dok je Igokea sada peta s 9 pobjeda i 5 poraza.