Zvijezda bez milosti za Cedevitu Olimpiju!

Košarkaši Crvene zvezde svladali su Cedevitu Olimpiju vrlo uvjerljivo sa 94-51 u 2. kolu ABA lige i tako obesmislili epitet derbija kola.

Gedraitis je od početka ove utakmice nastavio gdje je stao u prvom kolu Eurolige pogodivši dvije trice za prednost od 6:0, a ni sama Olimpija nije prošla puno bolje od Asvela u elitnom europskom natjecanju.

Poenima Nedovića krajem prvog i početkom drugog dijela domaći su došli do prva dva poena prednosti (21-11), a ključna je bila serija 17-2 u drugoj četvrtini, nakon koje su crveni i bijeli su poveli 42-19, nakon trice Joela Bolomboija. Prethodno je Nedović pogodio i tricu, dok je Napier ubacio dvije.

Nakon slobodnih bacanja Dejana Davidovca u završnici poluvremena najveća prednost dosadašnjeg dijela utakmice ostvarena je s razlikom od 26 koševa (49-23), kada je sasvim jasno da omjer snaga nije ravnopravan. i da bi jedino pitanje bila konačna razlika.

No, malo tko je očekivao da će momčad Duška Ivanovića na kraju treće dionice voditi s čak 44 razlike, kada je bilo 77-33! Bilo je jasno da se do kraja utakmice radilo i da gosti samo žele što prije napustiti parket, pa je dvoboj završio rutinski uz nekoliko atraktivnih poteza domaćih košarkaša.

Košarkaši Zvezde danas su međusobno ravnopravno podijelili bodove. Nedović je ubacio 17, uz 4 asistencije, Napier je skupio 15 poena i 5 završnih dodavanja, dok je dvoznamenkasti bio i Toby s 13 poena i 8 skokova.

S druge strane, jalova je bila partija Amadoua Soa, koji je bio najučinkovitiji na utakmici s 19 koševa, a blizu je i double-double učinka jer je uhvatio 8 lopti.