Zvijezda je bila uvjerljiva u Milanu protiv Olympia Napiera

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Olimpiju u Milanu sa 76-62, u sklopu 21. kola Eurolige.

Većim dijelom prve četvrtine utakmica je bila neizvjesna i potpuno otvorena u potpunom rezultatskom zamahu. No, posljednjih minuta i pol ovog dijela u potpunosti je pripala srpskoj momčadi koja je nanizala seriju od 9-0 i tako s pola koša zaostatka došla do prednosti od 23-15 nakon deset minuta. Svih devet ključnih koševa gostiju postignuto je tricama. Seriju je otvorio Hanga, a nastavio Gedraitis s dva uzastopna pogotka.

Nakon nešto manje od dvije i pol minute igre u drugoj četvrtini, Zvezda dolazi do prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici (28-17) tricom Dejana Davidovca. Međutim, tu nije stala. Što još. Bio je to samo dio još jednog niza od devet poena koji je poveo na 32-17 nakon Gillespiejeva polaganja s nešto manje od pet minuta do kraja prvog poluvremena.

Zvezda je na veliki odmor otišla s prednošću od 47-31 nakon atraktivnog zakucavanja Joela Bolomboya nad Kyleom Hinesom. U završnici poluvremena vidjela se atraktivna rampa Gedraitisa koji je u kontranapadu sustigao Tonuta i spriječio ga da postigne pogodak iz čistog udarca.

Domaći su bolje otvorili drugo poluvrijeme i poenima Nicola Melija i Alexa Poitresa napravili seriju 9-0 i približili se na samo sedam poena nakon dvije i pol minute igre u trećoj dionici. Srećom, nalet je odbijen i slijedi pet poena Zvezde za vodstvo 52-40.

Do kraja trećeg dijela izabranici Yannisa Sferopoulosa nisu dopustili ispuštanje dvoznamenkastog viška pa su u posljednju četvrtinu ušli s prednošću 57-47.

No, ponovno je krenulo loše na početku posljednjeg dijela, kada je najprije Bertolani ubacio svoju treću tricu, a zatim i Kyle Hines te smanjio zaostatak na samo sedam poena (59-52). Najzaslužniji za prekid niza bio je Dejan Davidovac koji je uspio prekinuti kontru za već viđene nove bodove talijanske momčadi.

Nakon nekog vremena Hanga je poentirao preko Napiera, a potom i Gedraitisa nakon maestralnog dodavanja Teodosića, pa je momčad s Malog Kalemegdana povela 63-54, a Teodosić je tricom preko ruke vratio dvoznamenkastu razliku za 66-56, manje više od pet minuta do kraja utakmice.

Košarkaši Zvezde sigurno su sačuvali prednost do kraja, prvenstveno odličnom igrom u obrani. Teodosić je tricom otklonio sve dileme 44 sekunde do kraja za prednost 74-62.

Bila je ovo prvenstveno momčadska pobjeda crveno-bijelih, no ovoga puta najviše je odskočio Rokas Gedraitis koji je ubacio 22 poena (15 u prvom poluvremenu), uz 6 skokova i asistenciju.

Osim njega, dvoznamenkasti strijelski učinak imao je još samo Joel Bolomboy sa 14 poena, kojima je dodao i 6 uhvaćenih lopti i jednu asistenciju. Miloš Teodosić ubacio je 9 poena te upisao 5 asistencija i 2 skoka.

U redovima domaćih Giordano Bertolani ubacio je 14, a Alec Poytres 12 poena. Košarkaši Zvezde odlično su čuvali svog donedavnog suigrača Shabazza Napiera i zaustavili ga na samo 6 poena, a on je upisao 5 skokova i 4 asistencije.

U sljedećem kolu Crvena zvezda dočekuje Baskoniju koju vodi Duško Ivanović – koji je sezonu započeo kao trener crveno-bijelih, a Olimpija gostuje kod Valencije.