Zvijezda opet uvjerljiva: Endiaje nastavio zabijati, igrao i Kraso (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su na svom stadionu Čukarički s 3:0, u susretu 22. kola Superlige Srbije.

Milan Pavkov, nekadašnji napadač današnjeg rivala, koji je nedavno stigao u klub, nije debitirao za Čukarički protiv bivšeg kluba. S druge strane, starter u domaćem sastavu bio je mladi desni bek Ognjen Mimović, koji je ove zime stigao iz OFK Beograda.

Zvezda je povela već na početku osme minute, kada je penal pogodio Gelor Kanga. Vratar Filipović pogodio je stranu, ali nije uspio spasiti gol. Tome je prethodio prekršaj Tošića na Spajiću, koji je došao pred suparnička vrata, kada je pokušao glavom nakon skraćenog centaršuta Olajinke.

Dobru priliku propustio je Ivanić u 16. minuti, kada je došao vrlo blizu gola, a lopta je došla do njega nakon lošeg ubačaja Kange, ali je nije uspio smjestiti u gol.

Nakon ubačaja Rodića, Sherif Endiaye je u 25. minuti uputio udarac prema golu, ali preslabo. Veliku priliku za udvostručenje izjednačenja propustio je Osman Bukari tri minute kasnije kada je s desetak metara pucao daleko preko gola.

Endia je to uspio u 36. minuti i tako još jednom potvrdio dobru formu od zimskih priprema i dolaska novog trenera. Iskoristio ga je Hwang s tridesetak metara udaljenosti, a senegalski je napadač nakon što ga je primio zaobišao vratara i lako zabio gol.

Prva faza drugog poluvremena protekla je vrlo mirno i bez uzbuđenja na terenu. Tek u 55. minuti crveno-bijeli su došli do prve prilike nakon prekida.

Nakon toga su se probudili i gosti te su Miladinović i Sissoko pokušali uputiti udarce, no u tome nisu uspjeli jer su bili izblokirani.

Tek u 74. minuti utakmica se ponovno rasplamsala. Endiaj je potom izborio još jedan jedanaesterac, kada je na vrijeme iznio loptu ispred Ognjena Vranješa, bivšeg stopera Crvene zvezde, koji je nespretno reagirao i faulirao Senegalca.

Ovaj put odgovornost je preuzeo Osman Bukari iz jedanaesterca i po drugi put na utakmici na ovaj način matirao vratara Filipovića.

Gotovo odmah nakon toga reprezentativac Gane je postigao pogodak iz igre, kada je nakon primitka zaobišao Filipovića na sličan način kao Ediaje kod drugog gola, ali nije bio precizan.

U međuvremenu je u igru ​​ušao Jean-Philippe Crasso koji se pridružio suigračima nakon što je s Obalom Bjelokosti osvojio Kup afričkih nacija. Ujedno, zanimljiva promjena viđena je na drugoj strani, jer je umjesto Sissoka na terenu bio sin Zvezdinog trenera Nemanje Milojevića.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer – Mimović (od 62. Nikolić), Spajić, Dragović – Rodić, Kanga (od 83. Šljivić), Hvan, Bukari – Ivanić (od 62. Mijailović), Olajinka (od 62. Lučić) – Endijaje (od 76. Kraso). ).

Čukarički (4-2-3-1): Filipović – Stevanović (od 70. Rogan), Vranješ, Jovanović, Tošić (od 78. Stanković) – Sisoko (od 76. Milojević), Docić – Ivanović, Miladinović, Nikčević (od 46. Cvetković) – Adžić (od 70. Ergelaš) ).