Napadač Napolija Dries Mertens odlučio je da izađe na ulicu kako bi nastavio vježbati.
U jeku pandemije koronavirusa, Belgijanac je napustio svoj stan u Napulju i s maskom na licu trčao je niz jednu ulicu.
Iako svi bježe u karantin, posebno nogometaši Serije A, Mertens je odlučan da zadrži dobru formu, ali i da se izloži riziku od zaraze opasnim virusom.
Podsjećamo da je prvenstvo u Italiji otkazano i pretpostavlja se da bi se moglo nastaviti tek u maju i trajati do juna, ukoliko UEFA donese odluku o premještanju Evropskog prvenstva za narednu godinu.




