100 GODINA SLOBODE/ Remi Slobode i zagrebačkog Dinama na Tušnju! (FOTO)

Najznačajniji događaj obilježavanja 100-godišnjice RSD Sloboda je prijateljska utakmica fudbalera Slobode i zagrebačkog Dinama koja je odigrana večeras na stadionu Tušanj.

Prijateljski susret okončan je miroljubivim rezultatom rezultatom 1:1. U 24. minuti Sloboda je imala veliku priliku.

Pršeš je izveo korner a Ristić glavom šutirao i pogadio stativu. Fudbaleri Slobode u 28. minuti utakmice sa Dinamom stigli su do vodstva, sa bijele tačke je pogodio Edis Smajić, nakon jedanaesterca koji je skrivio Emir Dilaver igranjem rukom.

Dinamo je izjednačio rezultat u 36. minuti susreta. Jovičević je izveo slobodan udarac, a Smajić nespretno matirao vlastitog golmana tako što je loptu glavom poslao u vlastitu mrežu. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 1:1.

Dinamo je u drugom poluvremenu bio znatno opasniji na terenu ali do kraja se rezultat nije mijenjao.

Mrlju na svečanost na Tušnju bacila je po mnogima bespotrebna intervencija specijalaca koja je onemogućila navijače Slobode da realizuju ranije pripremljenu koreografiju.

100 godina slobode/ remi slobode i zagrebačkog dinama na tušnju! (foto) 100 godina slobode/ remi slobode i zagrebačkog dinama na tušnju! (foto) 100 godina slobode/ remi slobode i zagrebačkog dinama na tušnju! (foto) 100 godina slobode/ remi slobode i zagrebačkog dinama na tušnju! (foto)