Bayern pobijedio Paderborn i preuzeo vrh Bundeslige

Fudbaleri Bayern Minhena pobijedili su danas u gostima Paderborn sa 3:2, dok je Schalke s 3:1 slavio protiv Leipziga u utakmicama šestog kola njemačke Bundeslige.

Bavarci su trijumom protiv Paderborna iskoristili iznenađujuću laku pobjedu Schalkea nad Leipzigom i domogli se prvog mjesta Bundeslige.

Bayern je poveo golom Sergea Gnabryja u 15. minutu na asistenciju Coutinha, da bi Brazilac i sam bio strijelac u 55.

Paderborn je uspeo da smanji zaostatak golom Kaija Progera u 68, ali je Robert Lewandowski u 79. minutu praktično otklonio nedoumice oko pobjednika ovog meča.

Domaćin je samo preko Collinsa u 84. uspio da ublaži poraz.

Schalke je u gostima slavio protiv dodanašnjeg lidera Bundeslige, a tim iz G’kirchena slavio je golovima Salifa Sanea u 29, Aminea Harita u 40. iz jedanaesterca i Rabbija Matonda u 58.

Jedini gol za Leipzig postigao je Emil Forsberg u 83. minutu.

Bajern je prvi sa 14 bodova, dok su Leipzig i Schalke na diobi drugog mjesta sa po 13.

U ostalim mečevima šestog kola Bundeslige, Bayer Leverkusen je sa 3:0 pobijedio Augsburg, a istim rezultatom slavio je i Borussija M’gladbach protiv Hoffenheima, dok je Wolfsburg sa 1:0 trijumfovao protiv Mainza.