Prije godinu i nešto dana, oblast duž rijeke Poščanske u naselju Pojske bila je obrasla šikarom. Grupa mještana predvođena Mirzetom Skopljakom odlučila je da pretvori ovo područje u izletište. Nakon mnogo rada, truda, sopstvenih sredstava, kao i donacija od prijatelja, sada je ovo područje predivno uređeno izletište sa mnogo sadržaja.
Kako bi se izdvojilo od običnih izletišta, organizatori su uspostavili saradnju sa različitim institucijama. Jedna od prvih posjeta koja je realizovana na izletištu Pojske bila je posjeta Osnovne škole „Ahmed Muradbegović“ iz Stranjana. Nastavnik likovne kulture Kemal Šćetić organizovao je čas u prirodi, gdje su učenici slobodno stvarali slikajući prirodu u okruženju čistog vazduha. Ovo je bio samo jedan od primera uspješne aktivnosti koju bi trebalo slijediti i ostali nastavnici da bi doveli učenike u prirodu kako bi organizovali različite aktivnosti.
Dodatno, na izletištu Pojske izgrađen je bazen koji su mještani počeli koristiti za osvježenje tokom vrelih dana.
Ako se pitate kako provesti vikend, preporuka je posjetiti izletište Pojske. (N.Glibo)

The post Prva organizovana posjeta izletištu Pojske appeared first on zenicainfo.ba.
Izvor: ( zenicainfo.ba / TNTPortal.ba )




