ABA LIGA: Mega stotka ostavila Mornar na dnu

Košarkaši Mege pobijedili su Mornar rezultatom 101:87 u 20. kolu ABA lige. Uspjeli su upisati 10 trijumfa u sezoni, iako je protivnik imao razdoblja dobre igre. Pitanje pobjednika definitivno riješeno u posljednjoj dionici.

Na kraju prve tri minute utakmice Ramsi su imali +6 (4:10). Mega je vratila izjednačenje sredinom prve četvrtine. Tako je ostalo do kraja u vrlo učinkovitom ritmu s obje strane. Gosti su poveli s +1 (26:27).

Tijekom druge četvrtine Marnar je zadržao kakav-takav plus. I ovaj dio susreta prošao je u rezultatskoj klackalici. Do poluvremena je Mega vodila 50:48 i s tih +2 otišla na odmor. Andrija Jelavić upisao je 11 poena. U Mornaru Weathers 14 poena nakon prvih 20 minuta susreta.

Tijekom treće četvrtine Mega je vodila. Zabio maksimalnih +7 pred posljednju četvrtinu 72:65. Taj su rezultat igrači Marka Barca držali iu posljednjoj četvrtini. Tada su imali 4 mini serije s kojima su otišli na nedostižnu razliku i maksimalnih +16.

Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Plavšić s 18 poena. Miljenović je dodao 16 poena.

Barskom timu ni 29 poena raspaljenog Weathersa nije bilo dovoljno. Srpski tim još ima šanse za doigravanje. Barani se s Krkom bore za opstanak i imaju isti broj pobjeda, ali lošiji međusobni skor.