Partizan je slavio u derbiju kola

Košarkaši Partizana pobijedili su Budućnost u Areni sa 96-83, u 12. kolu regionalne ABA lige.

Budućnost je bolje otvorila utakmicu i trojkama Mihailovića i Makundua povisila na 6-0. Već nakon nepunih osam minuta stigla je do prve dvoznamenkaste prednosti kada je tricom Brandona Paula povela 22-12.

No, tada se sve okreće i Partizan serijom 12-3 početkom drugog dijela dolazi do preokreta i nakon trica Kabokla i Nanelija dolazi do prednosti 33-31. No, crno-bijeli tu nisu stali. Preko Vučkevića i Pante ubacili su još sedam koševa i poveli 40-31, da bi Ferrell konačno prekinuo niz tricom.

Smanjili su Podgoričani na 3 boda minusa, ali to je bilo sve što su uspjeli. Vodstvo od 9 poena vraćeno je do poluvremena, kada je Dowzer pogodio iza semafora u posljednjoj sekundi za vodstvo od 50-41 na poluvremenu.

Nedugo nakon povratka na parket Partizan je svojom tricom ostvario prvu dvoznamenkastu prednost (53-43), a potom je s još dva koša donio i novi maksimum utakmice. Na krilima Wrighta i Jonesa Budućnost je smanjila na 57-50, no to je bilo sve od gostiju večeras.

Vukčević je tricom napravio prednost 60-50, a ubrzo je na isti način i nastavio, a dvoznamenkastu razliku domaći nisu ispuštali do kraja četvrtine.

Još jednom tricom Tristan Vukčević donio je maksimalnih +17 na početku posljednje dionice, nakon čega su Podgoričani uspjeli samo nakratko spustiti na -9 tricom Paula na nešto manje od pet minuta do kraja. igra.