ABA LIGA: Mega umalo prokockala +18!

Košarkaši Mege upisali su treću pobjedu u ABA ligi. Oni su u susretu 6. kola na svom parketu pobijedili Zadar 91:81. Imali su veliku prednost tijekom utakmice koju su gosti sustizali i sustizali. Ipak, izabranici Marka Baraća su se konsolidirali i slavili.

Domaćini su imali prednost tijekom prve četvrtine. Do kraja su otišli na +9 (26:17) pred nastavak.

Mega je dobru igru ​​prenijela i u drugu četvrtinu. U tom dijelu susreta došli su do maksimalnih +17 (45:28). Pogotovo zbog izvrsnog ubačaja za tricu i šest trica, uz gotovo 70 posto za dva poena.

Na kraju prvog poluvremena Mega vodi +16 (51:35) uz 13 koševa Plavšića i dvoznamenkastih Iljasolua i Topića. Samo četiri igrača bila su strijelci za Zadar, a jedini dvoznamenkasti istaknuo se Drežnjak s 13 koševa.

U trećoj četvrtini mega je posustala. Držala je kontrolu, ali je u zadnje dvije minute dopustila seriju od 13:0 kojom je Zadar doveo na -5 (66:61) pred zadnjih 10 minuta.

Zadrani su iskoristili što je igračima Mege “voda ušla u uši” i preokrenuli na početku četvrte četvrtine nakon serije 9:2 (70:68). Drežnjak je pogodio tricu za prvo vodstvo gostiju na utakmici. Potom je Mega u posljednje dvije minute došla do +5 (80:75).

Poenima Plavšića došli su do +8 u završnici. Tada je i Topić uspio pogoditi tri bacanja za dodatnu stabilnost pred posljednju minutu. Na kraju su uspjeli pobijediti s dvoznamenkastom razlikom.

Nikola Topić bio je najbolji sa 27 koševa naspram Plavšićeva 23. Zadrane je predvodio Drežnjak s 26 poena uz 19 Luke Božića. Zadar u sljedećem kolu dočekuje Crvenu zvezdu Meridianbet. U Baru gostuje Mega.