ABA: Zvezda mu spasila život od Mege i sjajnog Topića

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su niz pobjeda u ABA ligi nakon što su u vrlo neizvjesnoj utakmici savladali Megu rezultatom 88:98.

Mega je odlično otvorila utakmicu i napadački radila što je htjela. Na kraju su zabili 27 poena, a mogli su i više da Đurišić na kraju nije promašio oba penala.

S druge strane, Zvezda se mučila u šutu za tri poena, 0/7, ali je našla poene ispod koša. Nakon 10 minuta 27:22.

U drugoj dionici Euroligaš je stisnuo obranu i vrlo brzo preokrenuo rezultat, a onda na krilima Nedovića koji je u drugoj četvrtini postigao 12 koševa došao do osjetne prednosti. Mega se mučila u napadu i u ovom periodu ubacila 13 poena, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 48:40 u korist crveno-bijelih.

U trećoj trećini, već na startu Mege, stiže prednost gostiju i rezultat je izjednačen. Nikola Topić igrao je i postigao samo 2 poena u prvom poluvremenu. Razigravao se sa suigračima i nalazio otvorene pozicije, pa je Mega u posljednjih 10 minuta susreta slavila 70:68.

U četvrtoj trećini Mega je nastavila s dobrom igrom i imala je nekoliko prilika da možda dođe do značajnije prednosti, ali uvijek je bila neprecizna. Zvezda je igrala nervozno, Sferopoulos je smanjio rotaciju na 5 raspoloženih igrača kojima je vjerovao i bila je to prava rezultatska klackalica.

Na kraju je Dejan Davidovac vezao važnih 5 poena, a onda su Luka Mitrović i Teodosić u posljednjoj minuti donijeli plus 7 i praktički odlučili utakmicu.

Na kraju 88:98

Kod Zvezde najefikasniji su bili Nedović s 23 i Teodosić s 21 košem, Bolomboj je dodao 12 poena. Kod Mega Topić 21 koš, Plavšić 16.