Al Hilal u polufinalu, Srbi u prvom planu (VIDEO)

Nogometaši Al Hilala plasirali su se u polufinale Kupa kralja Saudijske Arabije pobjedom nad AL-Tawonom s 3:0 na svom terenu.

Brazilac Michel doveo je domaće u prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, nakon što se lopta odbila od udarca Aleksandra Mitrovića.

Potom je Mitrović bio precizan u 51. minuti glavom nakon ubačaja još jednog našeg reprezentativca Sergeja Milinković-Savića.

Nakon akcije Srba za 2:0, konačni rezultat zajednički su režirali Brazilci. Strijelac prvog pogotka svojim je prodorom napravio sve, a onda je “poslužio” Malkoma kojem nije bilo teško postići pogodak nakon što je pratio akciju.

Sergej je igrao do 70. minute, kada ga je zamijenio Ruben Neves, dok je Mitrović napustio igru ​​u drugoj minuti nadoknade vremena, kada je umjesto njega na terenu bio Saleh Al Shehri.