Arsenal u 91. minuti prokockao pobjedu u Portugalu, Kolašinac nije ulazio u igru

U prvom poluvremenu za nijansu su bolji bili Topnici, koji su imali više opasnih napada i daleko veći posjed lopte, ali su domaći uputili čak 10 šuteva prema raspoloženom Martinezu. Ipak, u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

I u nastavku meča Arsenal je dominirao pa je zasluženo došao do pogotka devet minuta prije kraja meča. Pepe je sjajno izveo slobodni udarac, a Mustafi glavom zatresao mrežu domaćina.

Međutim, kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Guimaraes je izjednačio. Nakon velike gužve u šesnaestercu Rochinha je glavom loptu vratio na peterac, a Duarte sjajno makazicama postavio konačnih 1:1.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac utakmicu je pregledao s klupe za gostujuće igrače.

Arsenal je ostao na prvom mjestu grupe s četiri boda više od Eintrachta, koji svoju utakmicu četvrtog kola igra sutra protiv Standarda. Guimaraesu je ovo bio prvi osvojen bod ove sezone.