BARAŽ ZA EP: Poljska i Wales poraženi, Dovbik rastužio Bosance! (VIDEO)

Osim dvoboja između Gruzije i Luksemburga, večeras su u Njemačkoj odigrane i preostale utakmice polufinala play-offa doigravanja za plasman na EP.

Wales je bio uvjerljiv protiv Finske s 4:1.

Velšani su poveli već u 3. minuti golom Brooksa. Potom je Neko Williams iz slobodnog udarca pogodio za 2:0. Finska je do poluvremena prepolovila rezultat. Temu Puki je u 45. na dodavanje Pohjanpala smanjio na 2:1.

Poljska je s 5:1 slavila protiv Estonije.

Poljaci su poveli protiv Estonaca u 22. minuti golom Frankovskog. Gosti su ostali s igračem manje. Paskoci je u 27. minuti dobio žuti karton. Tih 1:0 bio je rezultat prvog poluvremena.

Poljska je u drugom poluvremenu udvostručila vodstvo. Piotr Zielinski strijelac je u 50. minuti. Uz još dva pogotka ostalo je 4:0. Piotrowski u 70. i Zalewski četiri minute kasnije. Šimanski je povisio na 5:0, a već u sljedećem napadu Husar postiže počasni pogodak.

Wales je početkom drugog poluvremena vodio 3:1. Brooks je asistirao Johnsonu u 47. minuti. Na kraju je Daniel James postigao četvrti pogodak za Wales i potvrdio prolazak u finale play-offa.

Bosna je vodila, ali je poražena od Ukrajine 2:1.

Reprezentacija BiH povela je protiv Ukrajine u 57. minuti golom Amara Dedića, odnosno autogolom Matvijenka. Radost momčadi Save Miloševića trajala je do 85. minute kada je Jaremčuk izjednačio. Tri minute kasnije Ukrajina je potpuno preokrenula. Pogotkom napadača Girone Arcjoma Dovbika. Pogodak vrijedan plasmana u finale play-offa.

U ostalim susretima Island je svladao Izrael 4:1 i ide u Ukrajinu. Golman Crvene zvezde Glazer bio je nemoćan. Grčka je lako izašla na kraj s Kazahstanom 5:0 i zakazala dvoboj s Gruzijom. U trećem finalu sastaju se Wales i Poljska.

Posljednje sudionike EP-a dobit ćemo nakon odlučujućih dvoboja 26. ožujka.