BORBA ZA FINALE: Radonjić izborio minimalni minus pred revanš

U polufinalu FIBA ​​​​Eurocupa Varese je u prvoj utakmici u Italiji svladao Bahçeşehir 81:80.

U drugom po rangu FIBA ​​klupskom natjecanju eliminacijske utakmice igraju se na gol razliku.

Utakmica je bila izjednačena svih 40 minuta. Momčad koju s klupe vodi Dejan Radonjić odigrala je odličnu prvu četvrtinu nakon koje je imala prednost od 7 poena, ali je Varese na krilima Nicka Maniona do poluvremena uspio preokrenuti i na odmor povesti 3 razlike.

Cijelo drugo poluvrijeme bilo je ravnopravno, a Turci su češće vodili. Na kraju su Talijani bili sretniji i spretniji, a Bahçeşehir je 20 sekundi prije kraja imao napad za vodstvo, no Cavanaugh je promašio šut.

U Radonjićevoj momčadi Butel je ubacio 23 poena, Cavanaugh 15, Buciel 10 uz 13 skokova.

Kod Varesea Moretti je ubacio 17 poena, Manion 15, a bivši košarkaš FMP-a Besson 15.

U drugom polufinalu njemački Chemnitz je kao gost deklasirao Bilbao 98:73 i praktički osigurao finale.